Pasaules mūzikas apvienība KANISAIFA ir radoša platforma draugiem un domubiedriem, kurus vieno meklējumi pēc brīvības, spēka un dzīves esences. KANISAIFAS mūziku raksturo ceļojums cauri pasaules tautu mūzikas instrumentu skanējumam. KANISAIFA piedāvātas orģinālkompozīcijas tiek veidotas un izpildītas, piemērojoties katrai situācijai individuāli, ļaujoties sajūtai un kopējai noskaņai. Tas var būt gan plūstošs, meditatīvs skanējums, gan vērsts uz karstu, ritmisku attīstību. Grupas radošais tēvs ir Latvijā pazīstamais perkusionists Nils Īle, tādēļ ritmam un publikas iesaistīšanai atstāta būtiska vieta mūsu radošajā darbībā. KANISAIFA uzstāšanās, caur tās dabisko skanējumu, katram pasākumam piešķir īpašu un netradicionālu noskaņu.


KANISAIFA ir izveidojusies Nila Īles mūzikas studijas radošajā vidē, transformējoties no grupas AFROAMBIENT - pirmās etnoperkusiju grupas Latvijā, kas darbojās kopš 2001.gada. 

Vārds KANISAIFA radies no mana sapņa... 
Bija saulaina diena, īpaši gaišas debesis. Es stāvēju ļoti dziļas kraujas malā, visapkārt nebija ne koku, ne krūmu, neviena auga, tikai smiltis. Kopā ar mani kraujas malā stāvēja vīru kompānija, tērpti baltos apmetņos, kuru sejas slēpa lielas kapuces. Tie skatījās uz pretējo pusi, kur netālu viens no otra, atradās divi, piramīdām līdzīgi kalni. Šie vīri savā starpā runāja man nesaprotamā valodā. Visbiežāk vīru sarunās sadzirdēju vārdu KANISAIFA. Izrunājot vārdu KANISAIFA, viņi pamīšus rādīja te uz vienu, te uz otru kalnu, tad atkal uz pirmo un tā turpināja kādu laiku. Sajutu, ka ar vārdu KANISAIFA tika apzīmēts kas liels, spēcīgs un iespaidīgs. Šis skanīgais vārds KANISAIFA mani tik ļoti uzrunāja, ka pamostoties no neparastā sapņa, to tūliņ pierakstīju.   
                                                                                                                                                                                                                                                                         /Nils Īle/                                                                                                                                                                                                                                                      

Grupas sastāvs:    
Nils Īle: radošais tēvs, perkusiju meistars;     
Maija Sējāne-Īle: vokāls, vargāns, perkusijas;        
Jānis Tumpelis: ģitāra, perkusijas;
Edgars Jansons: perkusijas;
Fabiass Nils Īle: perkusijas, metalofons
JĀNIS TUMPELIS FABIASS NILS ĪLENILS ĪLEMAIJA SĒJĀNE ĪLEEDGARS JANSONS